Wyszukiwarka w branży modowej i jej znaczenie

  W branży mody, najprawdopodobniej spotykamy wyszukiwarki w sklepach internetowych, aby pomóc ludziom znaleźć informacje, które chcą online za pomocą słów kluczowych lub fraz. Potężna wyszukiwarka zwiększa doświadczenie zakupowe, oszczędzając czas i doprowadzając klientów do odpowiednich produktów modowych na Twojej stronie internetowej. Więc co powinna umieć zrobić wysokiej jakości wyszukiwarka w branży mody?

  Luigi's Box Search

  Wyszukiwarka Luigi’s Box,

  to narzędzie oparte na AI, które pozwala uzyskać jak najwięcej korzyści z wyszukiwania. Nie jest to tylko podstawowy, domyślny pasek wyszukiwania, ale wspomagane przez SI wyszukiwanie w witrynie, które może spersonalizować witrynę pod kątem intencji klientów i poradzić sobie z literówkami, synonimami lub znakami diakrytycznymi. Luigi’s Box Search oferuje kilka zaawansowanych funkcji, takich jak inteligentna funkcja autouzupełniania z doskonałą funkcją wyszukiwania, dzięki której klienci otrzymują pożądane wyniki w ułamku sekundy.

  Możesz promować produkty określonej marki lub uszeregować odpowiednie wyniki wyszukiwania w kolejności, która najbardziej Ci odpowiada, a także stosować dynamiczne filtry, w których znaczenie filtrów zmienia się w zależności od kategorii produktów; na przykład klienci mogą filtrować t-shirty według koloru, dżinsy według kroju itp. Nawet jeśli klient wprowadzi inny format kodu produktu, otrzyma odpowiednie wyniki wyszukiwania dzięki funkcji inteligentnych kodów produktów.

  Zaawansowane wyszukiwanie idzie w parze z kompleksową analityką Luigi’s Box. Analytics oferuje przejrzysty przegląd wyników wyszukiwania i daje intuicyjny pulpit z wizualną informacją zwrotną bez konieczności wymagającego klikania przez wiele raportów. Dzięki temu przeglądowi dowiesz się więcej o trendach w wyszukiwaniu i o tym, jak Twoi klienci trafiają do Twojej głównej treści. Jest to sposób na zapewnienie najlepszego doświadczenia klienta podczas zakupów online.

  Najlepsze funkcje dla branży mody

  Każdy sprzedawca internetowy szuka najlepszych sposobów, jak zwiększyć swój modowy e‑commerce. Jednym z takich ulepszeń jest inteligentna wyszukiwarka. Co powinna oferować ta wyszukiwarka? Odpowiedź może być prosta – aby sprzedawać więcej, a tym samym zwiększyć ogólne przychody. Jednak jak to osiągnąć? Klienci w Twoim sklepie odzieżowym zachowują się podobnie jak w sklepie fizycznym. Szukają albo rodzaju ubrania, konkretnego koloru, albo dokładnego produktu.

  Moda to niezwykła branża, jest bardzo emocjonalna. Często nie da się opisać swoich preferencji słowami i właśnie w branży odzieżowej przydaje się wyszukiwanie wizualne. Dlatego powinieneś być w stanie dostarczyć odpowiednie wyniki wyszukiwania w ciągu kilku sekund. I właśnie tam Luigi’s Box wkroczy i wykorzysta swoją sztuczną inteligencję, aby zapewnić lepsze doświadczenie zakupowe.

  Dlatego kolejną wspaniałą funkcją jest Luigi’s Box Recommender, który poleca inne przedmioty w magazynie, jeśli przedmiot, który klient chce, jest wyprzedany. Wyróżnij nowe produkty w wyszukiwaniu produktów i zwiększ sprzedaż dzięki preferencjom nowości lub przypomnij klientom o ostatnio oglądanym produkcie, aby zachęcić ich do zakupu za każdym razem, gdy odwiedzają Twój e-sklep.

  Jeśli Twój sklep internetowy zawiera wiele towarów i przedmiotów, powinieneś rozważyć dodanie funkcji Zestawienie produktów Luigi’s Box, aby pomóc klientom w szybkim wyszukiwaniu i dać im więcej informacji o całej gamie produktów za jednym zamachem.

  Korzyści z używania funkcji Luigi's Box

  Jakie są korzyści z korzystania z Luigi’s Box? Dzięki Wyszukiwarce Luigi’s Box napędzanej przez AI, możesz spersonalizować swoją stronę internetową do intencji swoich klientów i uzyskać wyższy współczynnik konwersji o ponad 35%. Twoi klienci otrzymują wyniki w ułamku sekundy dzięki funkcji Autouzupełniania, która wyświetla wyniki z pierwszego typu.

  Funkcja Luigi’s Box Recommendator pomaga podnieść średnią wartość zamówienia o 25% poprzez polecanie odpowiednich sugestii dostosowanych do Twoich klientów. Dzięki rekomendacjom produktów klienci są o 56% bardziej skłonni do powrotu do Twojego e-sklepu i ponownego zakupu.

  Korzystanie z funkcji Zestawienia produktów zwiększa średnią sprzedaż nawet o 12%, a średni zwrot z inwestycji o 600%. Funkcje te pomagają również zmniejszyć niepożądany współczynnik odrzuceń na Twojej stronie. A co jeszcze może zostawić Ci zadowolony klient poza swoim zakupem? Doskonałe opinie klientów zasygnalizują, że Twój sklep internetowy jest niezawodny, a klienci zawsze dostają to, czego chcą i odchodzą zadowoleni.

  Wdrożenie kompleksowej analityki

  W 2017 roku EXIsport wdrożył Luigi’s Box Search Analytics i, i oto co się okazało:

  • 30% transakcji odbywa się poprzez wyszukiwanie w sieci
  • współczynnik konwersji osób, które korzystają z wyszukiwania jest 2,6 razy wyższy
  • średnia wartość zamówienia osoby korzystającej z wyszukiwania jest o 9% wyższa

  Wdrażanie szybkiego jak błyskawica autouzupełniania

  W oparciu o te dane, EXIsport zdecydował się poprawić swoje wyszukiwanie w sieci poprzez wprowadzenie wyszukiwania autouzupełniania. W krótkim czasie uzyskano doskonałe wyniki.

  arrow top right

  +32%

  współczynnik konwersji wyszukiwania

  -17%

  czas spędzony na stronie internetowej

  +52%

  przychody online rok do roku

  Własne funkcje dla jednego z najpopularniejszych sklepów internetowych z modą w regionie CEE

  Dzięki niestandardowym funkcjom, takim jak „Gender-sensitive search”, gdzie wyszukiwarka pokazuje produkt tylko dla wybranej płci, czy „Mass update of all products in a category”, która pozwalała na edycję jednego z atrybutów produktu dla wszystkich produktów z danej kategorii jednocześnie.

  Wyższy współczynnik konwersji

  Te i inne dopasowane funkcje pomogły klientowi dwukrotnie zwiększyć konwersje wyszukiwania oraz ogólną liczbę wyszukiwań i użyć autouzupełniania.

  arrow top right

  Zaplanuj rozmowę z jednym z naszych specjalistów w dowolnym momencie

  aby uzyskać więcej informacji na temat naszego oprogramowania.

  Book a Demo Call

  Najczęściej zadawane pytania

  Dlaczego Luigi's Box jest odpowiednim dostawcą wyszukiwerek?

  Luigi’s Box to rozwiązanie e‑commerce, któremu zaufało ponad 2000 e-sklepów na całym świecie. Od początku swojej podróży firma otrzymała kilka nagród za swoją analitykę czy wyszukiwanie. Integracja Luigi’s Box składa się z czterech łatwych kroków, bez żadnych umiejętności lub wiedzy informatycznej i ma świetny zespół specjalistów, którzy są najlepsi w tym, co robią. Luigi’s Box oferuje kilka funkcji, aby uzyskać ze swojej działalności najwięcej.

  Jakie są korzyści z wyszukiwania wizualnego?

  Wraz z rozwojem zakupów online, technologia wyszukiwania wizualnego stanowi ogromną część doświadczenia zakupowego klientów. Wyszukiwanie wizualne pozwala klientom na wyszukiwanie według obrazów zamiast słów kluczowych, co jest bardziej przystępne i może sprawić, że klienci znajdą to, czego szukają.

  Kto najczęściej korzysta z wyszukiwania wizualnego?

  Wyszukiwanie wizualne pomaga zwiększyć przychody, zwłaszcza w firmach e‑commerce, które promują swoje towary i usługi w mediach społecznościowych. To dlatego, że z Gen Z, pokolenie ludzi urodzonych między 1997 a 2012, odczuwa większy wpływ mediów społecznościowych.