Jak wielu klientów korzysta z wyszukiwarki? Dowiedz się z naszego E-booka!

Alternatywa Algolia

Dlaczego warto wybrać Luigi’s Box? Dowiedz się więcej o świetnej alternatywie dla Algolii

Średnio 50% oszczędności rocznie, szybki czas uzyskania wartości i brak konieczności ręcznego dostosowywania trafności wyszukiwania.

Luigi's Box is a suitable Coveo alternative.
Porównanie

Porównanie: Luigi's Box vs. Algolia

Algolia to potężna platforma API stworzona w celu maksymalizacji szybkości wyszukiwania i odkrywania, aby dostarczać klientom odpowiednie wyniki wyszukiwania w ciągu kilku sekund. Istnieje jednak dużo funkcji, które możesz przegapić. Ponadto różnice cenowe mogą stać się znaczące w porównaniu z Luigi’s Box.

Cechy
Luigi’s Box
Algolia
Integracja samoobsługowa bez kodu Łatwa samodzielna integracja bez konieczności angażowania zespołu IT.
tick
cross
Integracja API Bezproblemowa integracja z backendem poprzez API.
tick
tick
Zaawansowana obsługa językowa Najwyższej klasy przetwarzanie języków europejskich, w tym CEE.
tick
cross
Propozycje synonimów Podpowiedzi synonimów oparte na sztucznej inteligencji dla wszystkich języków łacińskich.
tick
tick
Cena Uczciwa cena, która nie wzrasta z dnia na dzień.
tick
na
Rekomendator Spersonalizowane rekomendacje produktów.
tick
tick
Analityka wieloplatformowa Analityka jest kompatybilna z każdą wyszukiwarką.
tick
tick
Przypnij do pozycji Przypisz produktowi pożądaną pozycję w wynikach wyszukiwania.
tick
tick
Testy A/B w trybie offline Zobacz wyniki przed przejściem na żywo bez żadnego ryzyka.
tick
cross
Sztuczna inteligencja/uczenie maszynowe AI/ML do personalizacji doświadczeń zakupowych.
tick
tick
Wyszukiwanie głosowe Wyszukiwanie produktów bez konieczności wpisywania tekstu.
tick
tick
Last update: 08/06/2023

Potrzebujesz pomocy przy migracji? A może chcesz zobaczyć demo Wyszukiwarki i Rekomendatora Luigi’s Box?

 • tick 14-dniowy bezpłatny okres próbny
 • tick Karta kredytowa nie jest wymagana
 • tick Zrezygnuj w dowolnym momencie
Umów się na demo call
Korzyści

Co sprawia, że Luigi's Box jest wyjątkowy?

Zespół wsparcia

Nie chatboty, ale życzliwi ludzie, którzy są responsywni, otwarci na feedback i zawsze chętni do pomocy.

Integracja samoobsługowa

Opcja łatwej integracji z frontendem. Wszystko, co musisz zrobić, to wstawić jedną linię kodu do GTM.

Intuicyjny interfejs

Przyjazna dla użytkownika administracja ze wszystkimi ustawieniami, aby usprawnić zakupy w Twoim e-sklepie.

Wszystko w jednej platformie

Kompleksowy pulpit nawigacyjny z danymi analitycznymi, zawsze dostępny do śledzenia maksymalnej efektywności.

Funkcje

Jak wybrać alternatywę dla Algolii?

Jeśli szukasz zaawansowanego doświadczenia związanego z wyszukiwarką dla swoich klientów, nie musisz się obawiać, ponieważ na rynku jest kilka opcji do wyboru. Większość rozwiązań została zbudowana na szczycie Elasticsearch, ale bardzo niewiele rozwiązań zapewnia prawdziwe korzyści. Dlatego podzieliliśmy proces badawczy na cztery kategorie, kluczowe do wyboru najlepszej alternatywy Algolia:

Wyszukiwanie pełnotekstowe

Jeśli badasz konkurentów Algolii, szukasz narzędzia wyszukiwania wykraczającego poza podstawy. Na przykład chcesz przeprowadzić audyt wyszukiwania, przyjrzeć się analityce wyszukiwania, dostosować pasek wyszukiwania do swojej marki i użyć wyszukiwania aspektowego, aby zaoferować użytkownikowi najlepsze możliwe wyniki.

Jednak to wciąż za mało. Powinieneś szukać zaawansowanych funkcji wyszukiwania, takich jak przyrostowe aktualizacje kanałów, superszybkie natychmiastowe wyszukiwanie lub sugestie wyszukiwania oparte na sztucznej inteligencji. Musisz zrozumieć, że dostawca wyszukiwania zaawansowanego zwiększy liczbę konwersji i ogólne cele biznesowe. Niezależnie od tego, czy jest to liczba niektórych produktów w koszyku z wyszukiwania, czy zmniejszony współczynnik odrzuceń z Twojego sklepu, poprawiasz swoje wyniki.

Zaawansowana personalizacja

Jeśli prowadzisz platformę e-commerce, pewnie chcesz, aby Twoi użytkownicy szybko znajdowali produkt, którego szukają. Musisz więc oferować zachwycające doświadczenia wyszukiwania za każdym razem, gdy osoba klika w wyszukiwarkę. I tu właśnie przydaje się personalizacja. Czy użytkownik zrobił literówkę? Twoje wyszukiwanie powinno mieć tolerancję na literówki. Czy użytkownik szukał produktów niedostępnych w magazynie? Powinieneś zaproponować mu najlepszą możliwą alternatywę według parametrów tego pierwszego produktu.

Kolejnym ważnym aspektem jest trafność wyszukiwania. Jeśli chcesz dostarczać odpowiednie treści dla każdego zapytania wrzuconego do wyszukiwarki, musisz korzystać z wyszukiwarki AI, która w czasie rzeczywistym analizuje zapytania i błyskawicznie dostarcza wyniki. Jeśli usługa wyszukiwania, którą rozważasz, tego nie oferuje, powinieneś natychmiast rozpocząć poszukiwania gdzie indziej.

Opcje integracji

Zdecydowanie wierzymy w posiadanie preferencji, jeśli chodzi o wdrażanie wyszukiwarek do swojego serwisu. Jednak wyszukiwarka jest bardziej złożona niż większość innych funkcji aplikacji. Podstawowym powodem jest to, że każdy biznes e-commerce jest zbudowany inaczej, więc twoi dostawcy wyszukiwania muszą pozostać elastyczni.

Istnieją dwie opcje integracji. Po pierwsze, większość dostawców oferuje niestandardową integrację, co ma miejsce również w przypadku Algolia, ale na rynku dostępna jest również integracja front-end.

ROI

Konkurowanie wyłącznie ceną rzadko jest dobrym rozwiązaniem. Jednak zawsze należy patrzeć na stosunek ceny do wydajności. Różni dostawcy oferują różne ceny i modele cenowe, a Ty powinieneś uważnie obserwować warunki.

Oprogramowanie do wyszukiwania na stronie często wykorzystuje ceny oparte na wykorzystaniu, co jest prawdopodobnie najuczciwszą opcją dla obu stron. Oferuje ono łatwe skalowanie pionowe i elastyczność dla klienta. Najlepiej byłoby jednak, gdybyś zadbał o niepotrzebne up-sellery od sprzedawców i postawił na lepsze ceny, kiedy tylko jest to możliwe.

Zasoby

Dlaczego Luigi's Box jest odpowiednią alternatywą dla Algolii

Integracja bez kodu

Jeśli jesteś mniejszą firmą e-commerce i chcesz zintegrować wyszukiwarki ze swoim sklepem, powinieneś postawić na Luigi’s Box. Nasza unikalna integracja front-end bez kodu pozwala sklepom umieścić 1 linię kodu w istniejącym CMS i korzystać ze wszystkich naszych kluczowych funkcji w ciągu kilku minut.

Przyrostowa aktualizacja feedu

Luigi’s Box oferuje odpowiednie ceny, a tym samym możliwość oszczędzania zasobów dla biznesu. Ilekroć istnieje aktualizacja w twoim feedzie produktowym, to dostosowane elementy powinny być aktualizowane. Ponadto, usuwając rzeczy, które nie uległy zmianie, oszczędzasz użytkownikom zapytania o wyszukiwanie, a w efekcie skumulowana wycena na koniec miesiąca wygląda lepiej.

Zaawansowana obsługa języków

To co wyróżnia Luigi’s Box to kilka kluczowych, zaawansowanych funkcji. Jedną z nich jest zaawansowane wsparcie językowe. Jeśli prowadzisz sklep w wielu językach, a niektóre z nich pochodzą z regionu CEE, możesz napotkać problemy z różnymi dostawcami. Opracowany dla klientów z tego regionu, Luigi’s Box zwraca odpowiednie wyniki w tych językach.

Testy A/B w trybie offline

Luigi’s Box udostępnia swoim klientom bardzo pożyteczną funkcję. Są to testy syntetyczne lub testy A/B w trybie offline. Dzięki temu firmy mogą testować swoje zmiany w trybie offline, co zapobiega stratom spowodowanym wdrożeniem wersji z jakimikolwiek błędami.

Testy syntetyczne offline to doskonały punkt wyjścia. Po pierwsze, można sprawdzić, czy stare wyniki wyszukiwania są lepsze od nowych. Możesz to szybko zauważyć na podstawie złożoności wdrażanych zmian. Następnie, gdy poczujesz, że wyniki dla testowanych zapytań są lepsze, możesz przejść do testów A/B na żywo, gdzie możesz przetestować zmiany w oparciu o rzeczywiste dane klienta.

Cennik

Powinieneś też rozważyć ceny i model cenowy. Luigi’s Box działa na tym samym modelu biznesowym co Algolia, ale jest 2x bardziej przystępny. Biorąc pod uwagę, że znajdziesz kilka unikalnych funkcji wewnątrz Luigi’s Box, które możesz zobaczyć w tabeli porównawczej powyżej, jest to sytuacja korzystna dla Twojej firmy.

Niemniej jednak, nie uważamy ceny za zaletę, ale za bonus. Jakość wyszukiwania stron internetowych płaci za siebie, a my mocno wierzymy w naszą technologię i dodatkową wartość, którą dostarczamy Twojemu biznesowi. Niezależnie od tego, czy prowadzisz sklep e-commerce, czy skomplikowaną stronę internetową, Luigi’s Box zwraca jedne z najbardziej trafnych wyników za możliwie najbardziej przystępną cenę.

Oceny G2

Indeks użyteczności wyszukiwania w e-commerce

Zapoznaj się z wynikami użyteczności dla kategorii wyszukiwanie w E-commerce od G2. Wykres podkreśla krytyczne czynniki wpływające na ogólny wynik użyteczności produktów.

 • Łatwość administrowania
 • Łatwość użytkowania
 • Spełnia wymagania
 • Inne czynniki
Luigi's Box
 • Łatwość administrowania: 1.75
 • Łatwość użytkowania: 2.78
 • Spełnia wymagania: 2.79
 • Inne czynniki: 1.67
Łatwość administrowania: 1.75
Łatwość użytkowania: 2.78
Spełnia wymagania: 2.79
Inne czynniki: 1.67
:
Algolia
 • Łatwość administrowania: 1.92
 • Łatwość użytkowania: 2.64
 • Spełnia wymagania: 2.68
 • Inne czynniki: 1.45
Łatwość administrowania: 1.92
Łatwość użytkowania: 2.64
Spełnia wymagania: 2.68
Inne czynniki: 1.45
:
Recenzje

Tak powiedzieli nasi klienci

Podejmowanie dodatkowych wysiłków w celu poprawy wyników biznesowych

Luigi's Box znacznie usprawnia zakupy naszych klientów. Ponadto, opracowali dla nas kilka funkcji, które pomagają zarządzać produktami w naszym sklepie internetowym.

Piotr Maciazka
Implementation Team Manager, Answear

Ponad 100 000 euro rocznie dzięki Luigi's Box

Biorąc pod uwagę nasz rozmiar, Luigi's Box przynosi nam ponad 100 000 euro rocznie bez większego wysiłku za cenę, która została natychmiast zwrócona i to wielokrotnie.

Jakub Žilinčan
Chief Marketing Officer, Electronic-star

Poprawa współczynnika konwersji i zadowolenia klientów

Luigi's Box to bardzo postępowe narzędzie, które uzupełnia nasze dotychczasowe dane analityczne. Jego użycie doprowadziło nie tylko do zwiększenia współczynnika konwersji dla naszego sklepu internetowego, ale pomogło nam utrzymać wysokie standardy zadowolenia klientów.

Jana Karasová
Online Sales and Service Development Specialist, O2

Zwiększona liczba wyszukiwań i konwersji

Dzięki temu narzędziu zwiększyliśmy wykorzystanie wyszukiwarki i współczynnik konwersji na Košík.cz. Z wyszukiwarki korzysta obecnie 40% klientów, a 40% z nich bezpośrednio dodaje produkty do koszyka.

Robin Rezek
Product Manager, Košík

Zwiększenie konwersji z wyszukiwania o 33%.

Funkcja Luigi's Box Autouzupełnianie zwiększyła nasze konwersje o 33%, nawet gdy jej użycie spadło o 30%.

David Linhart
Head of E-Commerce, Mountfield

Luigi's Box poprawia doświadczenia klientów

Najbardziej znaczącym wkładem Luigi's Box do EXIsport jest poprawa doświadczenia klientów. Im szybciej znajdują to, czego szukają i im bardziej trafne jest ich zapytanie, tym większa szansa, że dokonają zakupu.

Juraj Giacko
Head of E-Commerce, EXIsport

Zespół profesjonalnych specjalistów

Luigi's Box to gwarancja profesjonalnego podejścia. Jako specjaliści od wyszukiwarek prowadzą nas do celu znacznie szybciej.

Tomáš Bzirský
Performance Marketing Manager, Košík

Wskaźnik konwersji wzrósł o 600%.

Z Luigi's Box korzystamy od 2017 roku. Poza zwiększeniem konwersji z wyszukiwania o 600%, przyniósł nam również szybszą obsługę klienta w sklepach stacjonarnych.

Martin Derňar
Chief Omnichannel Officer, Nay

Wartość koszyka zakupowego znacząco wzrosła

Rekomendator to przydatne i inspirujące narzędzie, które pozwala klientom przypomnieć sobie lub odkryć inne, smaczne produkty spożywcze od Powerlogy. Skąd to wiemy? Ponieważ nasza średnia wartość koszyka zakupowego drastycznie wzrosła.

Michal Dodok
Head of Marketing, Powerlogy

Luigi's Box otworzył nam oczy

Kupujący online często zapominają o dbaniu o customer experience i inwestują zbyt wiele środków w reklamę. Luigi's Box pokazał nam, co moglibyśmy zyskać, gdybyśmy rzeczywiście dbali o naszą wyszukiwarkę.

Soňa Fialková
CEO, SpokojenýPes

Analityka

Kompleksowa analityka, która identyfikuje problemy z zapytaniami do wyszukiwarki i pomaga znaleźć sposób na ich optymalizację.

Wyszukiwarka

Inteligentne wyszukiwanie z autouzupełnianiem pomaga odwiedzającym szybko znaleźć produkty, których szukają. Zdolny do radzenia sobie z każdym zapytaniem wyszukiwania.

Rekomendator

Spersonalizowane boksy z rekomendacjami produktów pomagają podnieść średnią wartość zamówienia i mogą być umieszczone w dowolnym miejscu na stronie internetowej.

Zestawienie produktów

Spersonalizowane strony produktów poprawiają wrażenia z przeglądania, wspierają cele biznesowe i zwiększają przychody.

Skorzystaj z bezpłatnej rozmowy konsultacyjnej z jednym z naszych ekspertów ds. e-commerce. Pokażemy Ci, jak Luigi’s Box usprawni Twój biznes online.

Porozmawiajmy

Najczęściej zadawane pytania

Kim są konkurenci Algolii?

Niektórzy z konkurentów Algolii to Luigi’s Box, Elasticsearch, Yext, Doofinder czy Prefixbox.

Jaka jest najlepsza alternatyw dla Algolii?

Mocno wierzymy, że Luigi’s Box jest jedną z najlepszych alternatyw Algolii. POnadto, oferuje lepszą cenę.

Czy Algolia jest oprogramowaniem open source?

Algolia została zbudowana na bazie oprogramowania open-source, ale jest samodzielną ofertą opartą na chmurze.

Jak jest wyceniana Agolia?

Algolia oferuje ceny oparte na wykorzystaniu za każde 1000 żądań wyszukiwania.